تور اسپانیا تورهای اسپانیا بهار 98


لوازم مورد نیاز

 • وسایل شخصی
 • داروهای ضروری
 • لباس مناسب فصل
 • پاسپورت
 • دوربین عکاسی
 • وسایل نظافت شخصی

مدارک مورد نیاز

  * کلیه مدارک نیاز به ترجمه اسپانیایی دارند بدون نیاز به تائید دادگستری و امور خارجه

  1) اصل  گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه­ های قبلی  به همراه کپی از تمام صفحات گذرنامه حتی صفحات سفید.

     الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود.

     ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

  2) 6 قطعه عکس 4*3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً  از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک ، گردی صورت کاملاً مشخص باشد،  حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با پاسپورت و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

  3) اصل شناسنامه و ترجمه  به همراه کپی از کلیه صفحات آن.

  4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی  ( ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4  باشد.)

     الف) حساب های جاری: کارکرد شش ماه اخیر به زبان انگلیسی                 

     ب) سپرده ­های بانکی به همراه گردش شش ماهه سود

  * ارائه گردش حساب سود سپرده بلند مدت به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک  

  * باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 500.000.000ريال باشد.

  5) اصل و ترجمه سند مالکیت.

  6) اصل  و ترجمه مدارک شغلی

     الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

     ب) وکلا: پروانه وکالت.

     ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان          

     د) بازنشسته­ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی.

     ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

     و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات.

     ی) معلمان ، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

     ز) دانش آموزان، دانشجویان، ( اصل  و ترجمه نامة اشتغال به تحصیل )

  * جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامة اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایتنامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­باشد.

  7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین  سفر می کنند رضایت­نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان اسپانیایی دارد.

  8)  اصل و ترجمه مدارک شغلی  و مالی همسر برای خانم­ های خانه ­دار.

  * حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در سفارت الزامی می­باشد.

  * مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می­ماند.

  * چک رمزدار یا ضمانت­نامه بانکی حداقل به مبلغ 500،000،000 ريال در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت­ های بیشتر متعاقبا­ً اعلام می­گردد.  

  * کلیه مدارک نیاز به 2 سری کپی در برگۀ A4 دارند.

  لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

اطلاعات سفر

تور اسپانیا:

اسپانيا در شبه جزيره ايبري واقع در جنوب غربي اروپا واقع شده است. نام رسمي آن پادشاهي اسپانیا و پايتخت آن، مادريد است. اين کشور از جنوب و شرق به درياي مديترانه و از جنوب غرب و غرب به اقيانوس اطلس و از شمال به درياي کانتابريا محدود است. سرزمين اسپانيا شامل قسمت اعظم شبه‌جزيره ايبري، جزاير بالئارس، جزاير قناري، شهرهاي سبته (Ceuta) و مليله (Melilla) در شمال قاره آفريقا و برخي جزاير ديگر واقع در مقابل سواحل اين قاره و خود شبه‌جزيره ‌است.

جزاير بالئار در درياي مديترانه و قناري در اقيانوس اطلس و در غرب آفريقا نيز بخشي از خاک اسپانيا را تشکيل مي‌دهند. شهرهاي سوتا و مليا در شمال مراکش که به عنوان دو منطقه خودمختار اداره مي‌شوند نيز بخشي از خاک سرزميني اسپانيا محسوب مي‌شوند. اسپانيا از غرب با پرتغال، از شمال با فرانسه و آندورا، از جنوب نيز با جبل‌الطارق که به سرزمين‌هاي فرا مرزي بريتانيا تعلق دارد، هم مرز است. اسپانيا  با 504،782 کيلومتر مربع بزرگترين کشور شبه جزيره ايبري است. پرتغال و آندورا ديگر کشور‌هاي تشکيل دهنده شبه جزيره ايبري هستند. اسپانيا همچنين پس از فرانسه دومين و بزرگترين کشور غرب اروپا محسوب مي‌شود. اسپانيا داراي تاريخي بسيار کهن و قديمي است که اعصار پيش از تاريخ را نيز در برمي‌گيرد.

مادريد پايتخت باشکوه اسپانيا که در کنار رودخانه مانزانارس است، يکي از زيباترين پايتختهاي اروپايي است. شهري حدود 8000 کيلومتر مربع با آب و هواي مديترانه اي و با جمعيت 4 ميليون نفر که مرکز اقتصاد، فرهنگ، هنر، ورزش و سياست اين کشور است. مادريد را مي‌توان نمونه‌ي کوچک کشور اسپانيا دانست: از تمام سنت‌ها و جذابيت‌هايي که در اين کشور وجود دارند، چيزي هم در مادريد پيدا مي‌شود. مادريد را در دنيا با ميراث فرهنگي و هنري يگانه و زيبايش و با شب‌هاي پر زرق و برق و زنده‌اش مي‌شناسند. موزه‌هاي بي‌پايانش، رستوران‌ها و کافه‌هاي هميشه بيدارش و هواي معتدل و مردم زنده و خوشحالش، مادريد را يکي از پرتوريست‌ترين شهرهاي اروپا کرده است. تقريباً چهار فصل سال، شهر شلوغ و پر از مسافر است. با اين‌ حال، بهار و پاييز براي ديدن مادريد وقت مناسب‌تري است. هم هوا خوب است و هم فستيوال‌ها و جشن‌هاي زيادي در شهر برپاست.

بارسلون يا بارسلونا با جمعيت 4,667,136 دومين شهر کشور اسپانيا است. بارسلون همچنين مرکز بخش خودگردان کاتالونيا (بخش جدايي‌خواه اسپانيا) در شمال شرقي اسپانيا است. بارسلون در نزديکي فرانسه و در کرانه مديترانه قرار گرفته و داراي 13 کيلومتر ساحل زيبا است. قدمت اين شهر به سده نخست ميلادي بازمي‌گردد. اين شهر در شمال‌شرقي اسپانيا در نزديکي فرانسه و از شهرهاي قديمي شبه‌جزيره ايبري در سواحل درياي مديترانه واقع شده و از سه قسمت جديد، کهنه و حومه شهر تشکيل شده است. اين شهر يکي از بهترين مکان‌هاي گردشگري براي اروپاييان است.  بارسلون داراي دوازده پارک تاريخي و داراي آثار باستاني است. همچنين سواحل زيباي بارسلون محلي براي تفريح اروپاييان است. بارسلون چندين آسمانخراش دارد که بلندترين آن «هتل هنر» است و 154 متر بلندي دارد.

اين شهر به تنهايي سه محوطه ميراث فرهنگي کشور اسپانيا را در خود جاي داده است. هفت بنا از آثار معمار مشهور «آنتونيو گاودي»، بيمارستان «دو سنت پو» که به دليل معماري منحصر به ‌فردش در فهرست ميراث جهاني يونسکو ثبت شده و صخره‌نگاري‌‌هاي ماقبل تاريخ در حاشيه مديترانه. مشهورترين موزه شهر بارسلون، موزه پيکاسو است که نزديک به 3500 اثر اين نقاش قرن بيستم را در خود جاي داده است. موزه خوان ميرو و موزه دريايي بارسلون از ديگر موزه‌هاي مشهور اين شهر هستند. نکته ديگر اين ‌که بارسلون يکي از قديمي‌ترين و اولين دانشگاه‌هاي اروپا را در خود جاي داده که قدمت آن به سال 1450 ميلادي بازمي‌گردد. باشگاه فوتبال بارسلونا با نام اف سی بارسلونا و مجموعه المپيک بارسلون نيز مورد توجه ورزش ‌دوستان سراسر جهان است تا جايي که المپيک سال 1992 در اين کشور برگزار شد. طبق قراردادي شهر بارسلون در 24 دي 1378 خواهر خوانده اصفهان شناخته شد و همچنين مقرر شد اين دو شهر در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي، ورزشي و تجاري با يکديگر همکاری ‌کنند.

نظرات

ثبت نظر